תחומי עיסוק

מלכר״ים ועמותות

משרד ד"ר י. וינרוט ושות' הינו אחד המשרדים המובילים בישראל במתן ייעוץ ושירותים משפטיים למלכ"רים, עמותות, ארגונים לא ממשלתיים (NGOs), חברות לתועלת הציבור והקדשות, ואף מייצג יזמים ומייסדים של ארגונים כאלה בישראל.

על לקוחותיו של המשרד נמנות העמותות הגדולות בישראל, ביניהן גם מי שזכו בפרס ישראל על פועלן פורץ הדרך ועתיר הזכויות.

המשרד מעניק ייעוץ וליווי משפטי החל משלב ההקמה של התאגיד, עבור דרך ליווי שוטף שלו בהליכים רגולטוריים ובהתקשרויות מול נותני שירותים, תורמים ואחרים, וכלה בסיוע בעתות משבר במסגרת הליכי ביקורת או חלילה פירוק.

מנעד הפעילות הרחב של המחלקה כולל בין היתר את עריכת מסמכי ההתאגדות וההתנהלות הנדרשת מול הרשויות הרלוונטיות; טיפול שוטף בכלל הפעילויות מול צדדי ג', ובכלל זה התקשרויות חוזיות, רכישות, מכרזים, דיני עבודה, בינוי ופיתוח, הליכי הקצאה וקניין רוחני; ייצוג מול רשויות חיצוניות, גורמי ממשל ובתי המשפט; השתתפות בישיבות האורגנים של התאגיד ומתן חוות דעת משפטיות.

לצד הידע והניסיון הרחב בתחום העמותות בכלל, למשרדנו היכרות עמוקה ובלתי אמצעית עם הצרכים הספציפיים של המגזר הדתי והחרדי לסוגיו. ערך מוסף זה מאפשר מתן מענה גם לסוגיות מורכבות בעלות אוריינטציה דתית בתחום דיני העמותות, תוך ייצוג, במקרים מתאימים, בפני בתי הדין התורניים הפרטיים.